Przejdź do głównej zawartości

Kriokomora



Kriokomora - jak wygląda zabieg? 
Przed pierwszym wejściem do komory pacjent przechodzi kwalifikację lekarską, a bezpośrednio przed zabiegiem pacjentom mierzy się ciśnienie tętnicze krwi. Pacjenci wchodzą do kriokomory w strojach kąpielowych, drewniakach, ciepłych skarpetkach, czapkach oraz maseczkach zakrywających usta i nos. Czynnikiem powodującym schłodzenie kriokomory jest ciekły azot. Temperatura jaka panuję w środku może osiągać od -110°C do -160°C. Powietrze w kriokomorze jest całkowicie pozbawione zanieczyszczeń oraz wilgotności, co sprawia, że odczucia pacjentów wchodzących do komory są zupełnie inne, niż mogłoby się wydawać. Zabieg w kriokomorze trwa do 3 min.

Zabiegi w kriokomorze w znacznym stopniu poprawiają skuteczność kinezyterapii przeprowadzonej bezpośrednio po zabiegach. W wyniku działania skrajnie niskich temperatur w organizmie zachodzą następujące reakcje:


  • - spadek napięcia mięśniowego, zwolnienie przewodnictwa nerwowego
  • - skurcz naczyń krwionośnych, a następnie rozkurcz i silne przekrwienie
  • - działanie przeciwbólowe
  • - poprawa drenażu żylnego i limfatycznego (działanie przeciwbólowe).

Odczucia pacjenta po zabiegu:

Pacjent po wyjściu z kriokomory czuje ciepło rozchodzące się po całym ciele, jest rozluźniony, w znacznie mniejszym stopniu odczuwa ból. U pacjentów po zabiegu obserwuje się również nieco lepszy nastrój. Czynniki te powodują, że pacjent może z powodzeniem wykonywać ćwiczenia, które w normalnych warunkach sprawiałyby mu trudność. Efekt ten utrzymuje się przez ok. 3h

Wskazania do krioterapii:
- reumatoidalne zapalenie stawów
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
- łuszczycowe zapalenie stawów
- dyskopatia
- zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów
- stany pourazowe
- zmiany wynikłe z przeciążeń narządu ruchu,
- odnowa biologiczna

Przeciwwskazania do krioterapii:
- klaustrofobia
- nadwrażliwość na zimno
- niewydolność układu krążenia i oddechowego
- stany gorączkowe
- zmiany zakrzepowe, zatorowe i zapalne w układzie naczyniowym
- zmiany miażdżycowe tętnic uniemożliwiające reakcje naczyniową
- otwarte rany i owrzodzenia

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zalety i wady buldoga francuskiego

Dziś dzień psa dlatego postanowiłam napisać o moim pupilu, który jest z nami od 5 miesięcy. Każdy pies ma inny charakter, więc w tym poście napiszę jaki jest mój pies. Zaletą francuzów jest to, że nie wymagają dużej pielęgnacji. Oczywiście mają problem z oczkami, i trzeba dbać o ich higienę, ale za to mają krótką sierść nie wymagającym czesania. Buldog francuski jest psem bardzo towarzyskim, mój pies prawie w ogóle nie szczeka i jest bardzo przyjazny dla innych. Natomiast nie jest to pies cichy. Neptusia słychać na okrągło. Albo chrumka albo mlaska, chrząka, wącha i oczywiście bardzo głośno chrapie :) Buldog francuski wymaga także zdrowej diety, 80% tego co je (jak nie więcej) to pokarm naturalny. Lubi być w centrum uwagi i jest odważny, nie boi się innych psów. Nie lubi za to wody, omija nawet kałuże oraz nie przepada za odkurzaczem i mopem :) Oczywiście nie zamieniłabym mojego Neptusia na żadnego innego, jest jedyny w swoim rodzaju :)

Depilacja Light Sheer - Pierwsze Wrażenie

Wakacje to nienajlepszy czas na depilację laserową, ale korzystając z prezentu skusiłam się na zabieg okolic bikini. Z depilacją laserową nie miałam wcześniej styczności podobnie jak ze Spa Shintai do którego się wybrałam wraz z koleżanką. W spa przywitała nas przemiła Pani, która opowiedziała nam na wszystkie nasze pytania i stworzyła przyjazną i profesjonalną atmosferę. Zacznijmy od początku :) Na samym wstępie, Pani wykonująca zabieg poprosiła nas o wypełnienie karty klienta, w której zawierał się krótki wywiad zdrowotny, trzeba pamiętać, że do zabiegu laserem jest kilka przeciwwskazań. Po wypełnieniu formularza kosmetyczka zaprosiła mnie do szatni, a następnie na zabieg. Depilacja trwała krótko ok. 5 min. Po mimo lekkiego zestresowania, zabieg nie był dla mnie nieprzyjemny, powiedziałabym nawet, że był praktycznie bezbolesny. Natomiast dla mojej koleżanki, która ma dużo mniejszy próg bólowy ode mnie zabieg był nieprzyjemny i bolesny. Po mimo tego obydwie wyszłyśmy